YETİŞKİN BAKIMI

Yetişkin Bakımı

Yetişkinlerde yaşam kalitesini önemli ölçüde düşüren idrar kaçırma problemi Pedix Mesane Pedi ile sorun olmaktan çıkıyor.


Artık dermatolojik olarak test edilen Pedix Mesane Pedi ile dışarıda da kendinizi güvende hissedeceksiniz. Yüksek emilim hızına sahip Pedix, sıvıyı emer ve sızıntıyı önler. Sıvıyı hapseden özel yüzeyi ile kokuyu önler. Hem erkek hem de kadınlar için üretilen Pedix konfor, kullanım kolaylığı ve mükemmel koruma sağlar.

 

 

Genel Bilgiler
  • Enfeksiyon geçişini en aza indirmek için, mümkünse tek kullanımlık ördek, sürgü, böbrek küvet kullanılmalıdır. Bu malzemelerin plastikten yapılmış olması, mikroorganizmaların çoğalması ve taşınmasını kolaylaştıran bir faktördür.

  • Kaygan zemin, düşmelere ve kırıkların oluşmasına neden olabilir. Banyo yüzeyinin kaymayan malzeme ile kaplanması gerekir. Yaşlının kullandığı terlik vb. malzeme kaygan olmamalıdır.
  • Sabun, yetişkinlerde cilt kurumalarına neden olabilir. Kullanılan sabunun, cildi kurutucu özelliği olmamalıdır. Kuru cilt üzerinde oluşan çatlaklar, mikroorganizmaların vücuda girmesi ve yerleşmesi için uygun ortam sağlar.
  • Mesane pedi kullanılıyorsa ped nemlenme hissi verdiğinde değiştirilmelidir.
  • Hijyen uygulamaları için hazırlanan suyun sıcaklığı, yetişkinler için en fazla 46°C olmalıdır.

Tüm Hakları Saklıdır ©2015 Özbey Hijyenik